سبک زندگی

نخبگان موظفند، حوزه موظف است، دانشگاه موظف است، رسانه‌ها موظفند، تريبون‌دارها موظفند؛ مديران بسيارى از دستگاه‌ها، بخصوص دستگاه‌هائى كه با فرهنگ و تربيت و تعليم سروكار دارند، موظفند؛ كسانى كه براى دانشگاه‌ها يا براى مدارس برنامه‌ريزى آموزشى ميكنند، در اين زمينه موظفند؛ كسانى كه سرفصلهاى آموزشى را براى كتابهاى درسى تعيين ميكنند، موظفند. اينها همه يك وظيفه‌اى است بر دوش همه. بايد ما همگى به خودمان نهيب بزنيم. در اين زمينه بايد كار كنيم، حركت كنيم.

یادداشت
روحانی پایگاه اجتماعی ندارد

روحانی پایگاه اجتماعی ندارد

حال دنيا خوب نيست!

بين سال‌هاي 2007 تا 2012،‌رقم کشته‌شدگان جنگ‌هاي د

تاریخ انتشار:۱۳۹۱/۱۱/۱۴
مقبره رضا‌شاه با 26 کشته به تصرف مردم درآمد

به دنبال 6 ساعت زد و خورد مسلحانه و به بهاي جان 26 کشته و 50 مجروح مقبره رضاشاه تحويل کميته انقلاب شدبه گزارش گروه شهرستان "ره به ری" :

سی و چهار سال پیش همین وقت

 ساعت 2 بعدازظهر ديروز مردم شهر ري همراه با چريک‌هاي مسلح که اسلحه خود را از پادگان‌ها دريافت داشته‌اند پاسگاه ژاندارمري شهر ري و دولت‌آباد را طي حوادث خونين و تيراندازي متقابل تصرف کردند.از آن پس هزاران نفر مسلح آرامگاه رضاشاه را محاصره کردند و به 140 نظامي مستقر در آرامگاه با بلندگو اخطار کردند که تسليم شوند. نظاميان براي خروج از آرامگاه نيم‌ساعت مهلت خواستند. چريک‌ها موافقت با اين تقاضا را موکول به تحويل اسلحه توسط نظاميان کردند که نظاميان اين موضوع را نپذيرفتند و تيراندازي شروع شد.

چريک‌ها و جوانان مسلح در بالاي پشت بام بازار و منازل گلدسته رفته و 6 ساعت تيراندازي متقابل ادامه يافت که سرانجام ماموران اسلحه را تحويل داده و به خانه‌هاي خود رفتند.

فرش‌ها و اثاثيه گرانبهاي آرامگاه از طرف مردم مسلح تحويل کميته انقلاب شد. هم‌اکنون عده‌اي از جوانان مسلح از آرامگاه حفاظت مي‌کنند و هيچگونه تخريبي صورت نگرفت. در اين زد و خورد 26 نفر کشته و 50 مجروح به بيمارستان فيروزآبادي منتقل شدند. گفته مي‌شود 6 نفر از کشته‌شدگان نظامي هستند. در تمام مدت درگيري از مردم با بلندگو خواسته مي‌شد که اگر فشنگ يا اسلحه‌اي دارند به چريک‌ها تحويل دهند.

روزنامه کيهان - 23 بهمن 1357

 

 
 
نام کاربری
پست الکترونیکی
نظر شما
 
   
 
 
 

آخرین عناوین
پر بازدیدترین عناوین
پیوندها