سبک زندگی

نخبگان موظفند، حوزه موظف است، دانشگاه موظف است، رسانه‌ها موظفند، تريبون‌دارها موظفند؛ مديران بسيارى از دستگاه‌ها، بخصوص دستگاه‌هائى كه با فرهنگ و تربيت و تعليم سروكار دارند، موظفند؛ كسانى كه براى دانشگاه‌ها يا براى مدارس برنامه‌ريزى آموزشى ميكنند، در اين زمينه موظفند؛ كسانى كه سرفصلهاى آموزشى را براى كتابهاى درسى تعيين ميكنند، موظفند. اينها همه يك وظيفه‌اى است بر دوش همه. بايد ما همگى به خودمان نهيب بزنيم. در اين زمينه بايد كار كنيم، حركت كنيم.

یادداشت
روحانی پایگاه اجتماعی ندارد

روحانی پایگاه اجتماعی ندارد

حال دنيا خوب نيست!

بين سال‌هاي 2007 تا 2012،‌رقم کشته‌شدگان جنگ‌هاي د

تاریخ انتشار:۱۳۹۲/۵/۳۱
تصاویر دیده نشده از محمود کریمی + تصاویر

از جمله گروه سرودهایی که به جبهه اومدند این گروه سرود بود که تک خونش در حال حاضر مداح معروف تهرونه. اونها برای ولادت امام زمان(ع) در تابستان سال ۶۵ در اردوگاه دز و در جمع رزمندگان لشکر ده سیدالشهداء(ع) برنامه اجرا کردند

به گزارش گروه فرهنگی"ره به ری":

در سال‌هایی که دشمن بعثی به خاک میهن اسلامی تجاوز کرد، هر ایرانی در جای جای این کشور پهناور برای دفاع در مقابل متجاوز عازم مناطق جنوب و غرب شد. زن و مرد، ‌پیر و جوان، خرد وکلان و در هر صنفی که می‌شد وارد این عرصه مردانگی شد.

یکی از کارهای خوبی که آن روزها صورت می‌گرفت امور فرهنگی بود که برای رزمندگان در نظر گرفته می‌شد که اجرای سرود توسط نوجوانان از اصلی ترین رکن این کارها بوده است. این مطلب در وبلاگ مداحان شهید استان تهران به انتشار رسیده است:

 

در دفاع مقدس هر کس هر جوری بلد بود خودش رو خرج می‌کرد و زیاد کسی دنبال کلاس و پز نبود. گروهای فرهنگی زیادی برای رونق فضای معنوی جبهه خودشون رو می‌رسوندند. گروهای سرود، گروهای نمایش و حتی نقال‌ها هم بساطشون رو به جبهه می‌آوردند.

 

حاج محمود کریمی در حال تلاوت قرآن-اردوگاه دز-تابستان سال65

از جمله گروه سرودهایی که به جبهه اومدند این گروه سرود بود که تک خونش در حال حاضر مداح معروف تهرونه. اونها برای ولادت امام زمان (ع) در تابستان سال 65 در اردوگاه دز و در جمع رزمندگان لشگرده سیدالشهداء(ع) برنامه اجرا کردند و اینگونه خودشون رو معرفی کردند که: گروه سرود قاسم ابن الحسن تقدیم می‌کند. و در متن سرودشان در وصف بسیجیان بود که در هم همه سرود تک خون سرود این رباعی رو میخوند:

ما را که به خدمتت رسیدن سخت است

دیدن همه را تو را ندیدن سخت است

ما نوکر و ارباب تویی مهدی جان

نوکر رخ ارباب نبیند سخت است.

 

 

این تک خون هم برادر شهید و هم فرزند شهیده. اون تک خون حاج محمود کریمی که اون موقع 18 بهار از عمرش گذشته بود. تعداد زیادی از اعضای این گروه سرود به شهادت رسیدند.

 

این تصویر هم چندی پیش از این مداح در خبرگزاری فارس منتشر شده بود:

 

حاج محمود کریمی (نفر سوم از راست) در میان دیگر دوستان رزمنده‌اش

 
 
نام کاربری
پست الکترونیکی
نظر شما
 
   
 
 
 

آخرین عناوین
پیوندها